Szolnoki Főiskola Röplabda Klub és Sportiskola női szakosztály

Cikktároló weboldal

Az Új Néplapban megjelent cikk folytatása:

A női röplabda NB I-ben második hazai mérkőzését is megnyerte a szolnoki csapat.

Szolnoki Főiskola RK-SI—Palota-Böllhoff 3:1 (-19, 12, 24, 11)

Főiskolai Sportcsarnok, 100 néző. V: Szabó Zs., Tillmann.

Szolnok: ILLÉSNÉ, KARAKAS, Kun B., Kómár, Szigediné, NYÁRI. Csere: Pammer (liberó), Rigó. Edző: Gulyás Ferenc.

Palota: Kiss R., Szabó D., Valasik, Őrsi, BALOGH B., Keppel. Csere: Péter (liberó), Karácsony, Kása, Chován, Hajagos. Edző: Szalainé Sebők Éva.
Az eredmény alakulása, I. játszma: 5-4, 9-9, 14-13, 17-19, 19-23. II. játszma: 5-1, 10-2, 15-3, 20-7, 23-12. III. játszma: 2-5, 7-8, 9-13, 13-17, 18-20, 23-23. IV. játszma: 5-2, 10-4, 15-8, 20-10.

Az első játszmában néhány pontos szolnoki vezetést követően többször visszakapaszkodtak a vendégek. 17-15 után sorozatban négy labdamenetet nyertek a fővárosiak, ami kellemetlen fordulatot jelentett a szett menetében.

A folytatásban pontosabban és keményebben játszott, s alig negyedóra alatt egyenlített a szolnoki csapat. A harmadik játszmában aztán összekapták magukat a fővárosiak, szinte végig ők vezettek. Szerencsére a hosszú labdamenetek során Illésné kreatív játéka, Karakas pontos ütései és Nyári óriási rutinja aranyat értek, izgalmas végjátékban sikerült a fordítás. A negyedik játékrészben hamar tekintélyes előnyre tett szert a Szolnok, a vendégek pedig lélekben fel is adták a csatát.

Gulyás Ferenc: — Az első játszmában kissé elaludtunk, ám utána rájöttünk, hogy többet kell tennünk a győzelemért. A második szettől nyitásban és mezőnyben is sokat javultunk.

Szalainé Sebők Éva: — Gratulálok a Szolnoknak, okosan és fegyelmezetten játszottak. Nálunk sajnos az alapütések sem működtek, ráadásul a harmadik szett végjátékában a legrosszabbkor rontottuk el a nyitásfogadást.