Szolnoki Főiskola Röplabda Klub és Sportiskola női szakosztály

Cikktároló weboldal

2. forduló (október 1.)

Szolnoki FRK-SI–Újbuda TC 3-2 (-20, -22, 26, 22, 15)

Hölgyeink kétjátszmás hátrányban sem adták fel a csatát, a határtalan lelkesedés pedig győzelmet ért.

Főiskolai Sportcsarnok, 100 néző. V: Vári, Elsik.

Szolnok: Illésné, Karakas, Kun B., Kómár, Szigediné, Nyári. Csere: Pammer (liberó), Rigó, Gulyás V. Edző: Gulyás Ferenc.
Újbuda: Szűcs, Jakab, Kovács E., Balczó, Varga, Gombai. Csere: Kovács D. (liberó), Véber, Havasi, Molnár. Edző: Dobos János.

Az eredmény alakulása, I. játszma: 2-5, 3-10, 9-13, 13-18, 16-23. II. játszma: 5-3, 7-9, 12-11, 16-12, 18-17, 22-22. III. játszma: 5-4, 10-5, 15-8, 16-13, 21-17, 24-22, 25-26. IV. játszma: 5-2, 10-4, 12-9, 14-14, 18-17, 23-20. V. játszma: 4-2, 6-6, 10-6, 10-9, 12-10, 14-13, 14-15.

A hét végi dupla forduló első felvonásán a korábbi sokszoros válogatott Nyári Virággal megerősödve első győzelemre készültek a szolnoki hölgyek. A találkozót azonban a vendégek kezdték jobban, akik végig vezetve megnyerték az első játszmát. A hazaiaknak ekkor még csak néhány szép megoldásra futotta, ám a második szett során szinte végig náluk volt az előny. Ezért volt különösen fájó, hogy előbb felzárkóztak, majd gyors egymásutánban megnyert három labdamenettel ezt a játszmát is besöpörték a vendégek. A harmadik játékrészben fölényes szolnoki vezetés után majdnem megismétlődött mindez, de végül mérkőzéslabdát hárítva összejött a szépítés. A részsiker hozta lendület kitartott a negyedik szett végéig, s végül az elképesztően hullámzó döntő játszmában fordítani tudott a hatalmas lelkesedéssel játszó szolnoki együttes.

Gulyás Ferenc: — Örülök, hogy Nyári Virág győzelemmel debütált csapatunkban. Pontos feladások és a harmadik játszmától javuló mezőnymunka kellett ahhoz, hogy a fizikailag erősebb Újbuda ellen fordítani tudjunk.

Dobos János: — Kétszettes vezetésünk után magunkat vertük meg.