Szolnoki Főiskola Röplabda Klub és Sportiskola női szakosztály

Cikktároló weboldal

A Szolnoki RK-SI hazai pályán 3:2-re kikapott a BITT-Kaposvári NRC ellen a női NB I alapszakaszának tízedik fordulójában. A Tisza-partiaknak ez volt a második vereségük odahaza, korábban a Miskolctól kaptak ki, szintén öt játszmában.

Akárcsak egy hete a Miskolc ellen, a mostani mérkőzésen sem látszott, hogy a szolnokiak a bennmaradásért, míg vendégeik az Extraligába jutásért küzdenek. A kaposváriak keményen és pontosan ütöttek, amit a hazaiak fegyelmezett játékkal és kiváló mezőnymunkával sikeresen ellensúlyoztak. A hullámzó összecsapáson kétszer is a látogatók kerültek játszmaelőnybe, a szolnokiak azonban Illésné Bordás Mónika váratlan megoldásainak, valamint Karakas Margit és Kun Boglárka befejezéseinek köszönhetően mindkétszer egyenlítettek. A döntő szettben a vendégek irányították a játékot, s bár a házigazdák többször is feljöttek két pontra, a kínálkozó lehetőség kapujában potyalabdákat rontottak, így ismét csak megszorítaniuk sikerült esélyesebb ellenfelüket.

NB I, nők, alapszakasz, 10. forduló

Szolnoki RK-SI – BITT-Kaposvári NRC 2:3 (–20, 23, –19, 20, –11)
Szolnok, 100 néző. Játékvezetők: Bodrogi, Csizmarik
Szolnok: Illésné, Karakas, Szigediné, Kun B., Nagy B., Nyári. Csere: Pammer (liberó), Fodor Cs. Edző: Gulyás Ferenc
Kaposvár: Pálfy, Harmath, Balajcza, Szombathelyi Sz., Pintér Zs., Rák. Csere: Horváth Zs. (liberó), Horváth P., Kondor G., Ihász, Győrbíró. Edző: Halász Márta

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:5, 5:10, 10:12, 14:12, 15:18, 17:23. 2. játszma: 4:4, 8:4, 13:5, 15:10, 16:14, 21:21, 24:21. 3. játszma: 3:5, 9:9, 11:14, 14:20, 18:23. 4. játszma: 5:4, 10:4, 15:7, 20:11, 23:16. 5. játszma: 2:4, 5:7, 6:10, 9:11, 10:14

EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK

Gulyás Ferenc: – Sajnos nyomot hagytak csapatunkon a sorozatos vereségek. Bár ismét szoros meccset játszottunk egy élmezőnybeli rivális ellen, az elején nem hittünk eléggé a sikerben.

Halász Márta: – Külön készültünk Illésné letett labdáira, fegyelmezetlenségünk miatt mégis sok pontot kaptunk azokból. A végén a kiváló csapatszellemnek köszönhetően tudtunk győzni.

(forrás: szoljon.hu)