Cikktároló weboldal

1. forduló (szeptember 25.)

Albrecht-Miskolci VSC-MISI–Szolnoki FRK-SI 3-0

Folytatás:

Stílszerűen az újoncnak az előző évi NB-I-es bajnokság győztese a Miskolc jutott ellenfélül a nyitófordulóban.

Miskolc: Leidgeb N., Szabó B., Szajkó T. (csk),   Kovács E., Rédei L., Mosonyi T.

Cserék: Nagy Zs (liberó), Kis V., Oláh Cs., Kuremszki B., Csarkó E., Sitkei M.,

Edző: Toma Sándor

Szolnok: Kun Boglárka, Kómár Klaudia, Gulyás Vivien, Illésné Bordás Mónika (csk.), Karakas Margit, Rigó Edit

Cserék: Pammer Noémi (liberó), Kun Gréti (liberó), Szigediné László Rita

Edző: Gulyás Ferenc

Két meghatározó magas játékosát veszítő csapatunk,  a térdműtétből lábadozó Szigediné Rita és  Jászberényből igazolt Kun Boglárka segédletével vette fel a harcot a jóval nagyobb játékerőt képviselő ellenfelével szemben. Ez meg is határozta az egész mérkőzés menetét. Míg a Miskolc hazai pályán kötelezően hozta technikai tudását, melyet magassági fölényével támasztott alá, addig a szolnoki csapat az ellenfél sáncától szorongatva nem tudta előhozni tudásának legjavát. Első játszma 25-14 (1-0).

Amiből jelesre vizsgázott a Szolnok az a küzdeni akarása. A további két játszmában a mérkőzést fel nem adva harcolt a pontokért. A Miskolc több cserét alkalmazva Kovács E. vezérletével a második szettet végig vezetve , míg a harmadik szettben a meglepetésre jól kezdő Szolnok előnyét fordítva nyerte meg a mérkőzést. 25-23, 25-22 (3-0)

Az újoncnak megmérettetés és tapasztalatszerzés volt a mérkőzés, míg az extraligára esélyes hazaiaknak a kötelező győzelem elérése volt a cél.