Szolnoki Főiskola Röplabda Klub és Sportiskola női szakosztály

Cikktároló weboldal

Majdnem döntetlen lett

A bajnoki nyitányhoz képest megerősödve várta ellenfelét a Szolnok. A mérkőzés tétje a Tisza partiak részéről a hazai veretlenség megőrzése, egyben a felzárkózás lehetősége, a Miskolc részéről pedig a kalocsai fiaskó kiküszöbölése volt.

Szolnok: Kun Boglárka, Szigediné László Rita, Nagy Bernadett, Illésné Bordás Mónika (csk.), Karakas Margit, Nyári Virág

Cserék: Pammer Noémi (liberó), Rigó Edit

Edző: Gulyás Ferenc

Miskolc: Leidgeb N., Szabó B., Szajkó T. (csk), Kovács E., Rédei L., Mosonyi T.

Cserék: Nagy Zs (liberó), Kis V., Oláh Cs., Kuremszki B., Csarkó E., Sitkei M.,

Edző: Toma Sándor

Nagy elánnal kezdte a mérkőzést a Szolnok. A tapasztalt játékosok a jó kezdés adta előnyt a játszma folytatásában megtartva, ellenfelénél biztosabb támadás felépítéssel és jó mezőnymunkával viszonylag magabiztosan nyerték meg az első felvonást. (25-17)

A második szettben tökéletesen megfordultak a szerepek. Jobban kezdett a Miskolc, határozott, erős szélső támadásokat vezetve elbizonytalanította a Szolnokot. Elsődlegesen a rossz nyitásfogadásokban jelent ez meg, melynek természetes következménye volt a gyenge támadás felépítés. A szettek kiegyenlítődtek. (18-25)

A harmadik és a negyedik játszma majdnem tökéletes másolata volt az első és másodiknak. Aki előnyt szerzett pontokban, az a játékába is át tudta vinni a pszihés előnyt és technikailag tudta hozni azt ami benne van a csapatban. Mindkét csapatot inkább az erős szélső támadások jellemezték. A 26-16 és a 17-25 után jöhetett a döntő szett.

A tétel itt is igazolódott, mivel a Miskolc lépett meg az elején (4-1), a hazai nézők „szíve” megremegett. Habár tartották előnyüket a borsodiak a végén a hazaiak mégis a közelükbe férkőztek (14-13), de egy bakizós mérkőzéslabdával a vendégek mégis elvitték a két pontot. Ha lehetne, erre a mérkőzésre a döntetlen jobban illett volna.

A Szolnok erőt meríthet a következőkre az idénynyitónál minőségileg sokkal jobb játékában, a Miskolc pedig képes idegenben hátrányból felállni és hihetetlen az a fiatalos hév és lendület ami jellemzi a csapatot. Az Ő titkuk, mennyi része van ebben az edzőnek és SAJÁT maguknak.